Kategooriad

Ostukorv  

toode (tühi)

Küpsise- ja piparkoogivormid, tarvikud

Küpsise- ja piparkoogivormid, tarvikud
Küpsisevormide kasutusala on väga lai - nimi ütleb küll, et need on mõeldud küpsiste ja piparkookide valmistamiseks, kuid lisaks saab neid edukalt kasutada ka suhkrumassi, martsipani, šokolaadi, erinevate taignate, garneeringute jm vormimisel.

Tavaliselt on vormid valmistatud kas roostevabast terasest, valgeplekist (tinatatud plekk) või plastist. Millist valida?

Roostevabast terasest vormid on väga vastupidavad ja nende hooldamine on lihtne. Ei pea muretsema roosteminemise pärast ja võib pesta nõudepesumasinas. Peamine koostisaine on raud, siduvad ained kroom ja nikkel, mille ülesandeks on takistada korrosiooni. Kui kasutad küpsisevorme tihti, on see õige valik.

Valgeplekist vormid on tavaliselt odavamad ja vajavad oksüdeerumise vältimiseks erilisemat hoolt. Lubatud on ainult käsipesu ja kasutada ei tohi abrasiivseid puhastusvahendeid, metallist küürimiskäsna ega aluselisi või happelisi pesuaineid (kriimustaksid ja kulutaksid vormi pinda). Vorm tuleb kuivatada kohe peale pesemist pehme rätikuga rooste tekkimise ennetamiseks. Säilitada kuivas.

Plastvormid on kerged ja lihtsad hooldada. Sobivad eriti hästi juhul, kui soovid küpsetada koos väikeste lastega. Samas pead arvestama, et need vormid ei pruugi kannatada kuuma.