Kategooriad

Ostukorv  

toode (tühi)

Pasta ja geelvärvid

Pasta ja geelvärvid
Pastavärvide kasutusala on väga lai, kuna need ei muuda töödeldava aine konsistentsi - sobivad kasutamiseks näiteks suhkrumassi, martsipani, lillepasta, šokolaadimassi, võikreemi ja tuhksuhkruglasuuriga. Nende abil saab ka joonistada või kasutada mujal vedela värvi asendajana, lisades pisut vett, viina või džinni.

Värve võib omavahel segada, luues nii rohkelt erinevaid värvitoone. Olenevalt kogusest on võimalik ühe värviga teha kas pastelseid õrnu või tumedamaid ja sügavamaid toone.

Pastavärvid on väga kontsentreeritud koostisega ja neid tuleb lisada väga vähe. Kasuta värvi võtmiseks kokteiltikku (iga kord uut). Arvesta, et värvi saad juurde lisada alati, kuid liiga tumedat tooni heledamaks muuta on raske või isegi võimatu. Värvitoon intensiivistub kuivades.

Sünteetilised värvained on täies ulatuses valminud inimtahte tulemusena: looduses neid ei esine, tegu on kehavõõraste ühenditega.
Mõned neist võivad avaldada kahjulikku mõju laste aktiivsusele ja tähelepanuvõimele (E102, E104, E110, E122, E129) - need värvid on koostises märgitud tärniga.

Rohkem infot pastavärvide kohta leiad meie blogist: www.suhkrukunst.ee/blog.